Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 19:08 Bu haber 370 kez okundu
 
SUFFE DERNEĞİNDEN İSRAİL'E TEPKİ
İsrail'in Kudüs de yapmış olduğu katliamlara bir tepki de Pozantı’dan geldi
Yaşam Haberi


Pozantı’daki Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklamada bulunan Suffe Derneği Başkanı İsmail Ergin, şunları söyledi:

 

Filistin davası bir insanlık davasıdır. Bugün tüm insanlığın gözlerinin içine baka baka hayâsızca ve insanlık onuruna leke sürecek bir şekilde mazlumları katleden insan müspettesi alçaklar bu alçaklıklarını kendilerince kutsal saydıkları ideolojileri adına yapmaktadırlar. Onlar kendilerini insanların efendisi zannettikleri içindir ki yaptıkları zulmü kendilerine hak olarak görmektedirler. İsrail insanlığın yüzkarasıdır. İnsanlığa ihanet eden tüm zalim ülkeler gibi. İsrail'in yaptıklarını sadece kınamakla geçiştiren tüm devletler vicdan sahibi bütün insanlar tarafından inandırıcılığını yitirmiştir. Onların kınamakla geçiştirdikleri bu zulümler İsrail gibi zalimlerin hayâsız ve fütursuz davranışlarını arttırmakta kan ve vahşetle şekillendirdiği stratejisini devam ettirmektedir.

 

Filistin davası yalnızca Filistinlilerin değil ve hatta yalnızca Müslüman olanların da değil kendisini vicdan sahibi hisseden tüm insanlığın davasıdır. İnsanlığı kendilerine köle olarak gören bu zihniyet mümkün olursa diline ve dinine bakmadan kendi ideolojisine ters düşen tüm insanlara aynı muameleyi yapmaktan çekinmeyecektir. Nitekim tarihte Hz. Davut tarafından İsrail Krallığının başkenti yapılmasından günümüze kadarki tarihine baktığımızda özellikle Babil kralı Nabukadnazar tarafından yakılıp yıkılmasından ardından Hz. Ömer ile başlayan Müslüman hâkimiyetine kadar Kudüs’ün adeta bir işgal, savaş ve yıkım kenti olduğu görülüyor.

 

Hz. Ömer döneminde Müslüman hâkimiyeti ile başlayan huzur dönemi ise 1099’daki Haçlı işgaliyle son bulmuştur. Zira kâbus gibi çöken Haçlı orduları şehri yakıp yıkmak ve yağmalamakla kalmamış, Müslüman ve Yahudileri hunharca katletmiştir. Fakat 1187’de Selahattin Eyyubi Kudüs’ü Haçlıların işgalinden kurtararak tekrar Müslümanların kontrolünde barış kenti haline getirmiştir. Kudüs 1516-1917 yılları arasında Osmanlı yönetiminde barış yurdu olmaya devam etmiştir.

 

1917’de İngilizler tarafından işgal edildikten sonra şehrin kontrolü kademe kademe Avrupa’dan bölgeye göç ettirilen Yahudilerin eline geçmiştir. İngilizlerin gözetimindeki Yahudi çeteleri katliamlar işlemiştir. Nihayetinde 1948’de İsrail devleti kurulmuş, Kudüs’ün ebedi başkentleri olduğunu iddia etmişlerdir. O günden bu yana bir yandan Filistinlilerin mücadelesi devam ederken diğer yandan ise tarihte görülmemiş acılar yaşanmaktadır. Görüldüğü üzere Kudüs Yahudiler ve Hristiyanların kontrolüne girdiğinde kendilerinden başkalarına yaşam hakkı tanımadıkları için daima sürgün, yıkım ve katliamlar birbirini takip etmiştir. Şu anda yaşanan tablo da bunun güncel bir ispatıdır.

 

Tüm dünyadaki insanları, uluslararası mekanizmaları, adaleti ve hukuku savunan herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı bu işgal adımlarını durdurmaya çağırıyoruz. Bundan sonra söz bitmiştir. Artık bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın toplanması sağlanmalıdır. Ordumuz teyakkuz haline geçmelidir. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah'tır. Bizler mazlumların yanında yer almak için yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Ecdadımız nasıl Kudüs'e sahip çıktı ise bugün de biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bizi susturduklarını sananlar sadece sosyal medyadan takip ederek yüreğimizin içini görebilir.  Klavye şövalyeliği yapmadığımızı niyetimizin gayet ciddi olduğunu görebilir. Burada Türkiye Kudüs için tek yürek olmuşken İdlip’te Türk konvoyuna yapılan saldırı hain Siyonistler ve işbirlikçilerinin asıl hedeflerini ve de korkularını gözler önüne sermektedir. Yaşasın insanlık kahrolsun zulüm.

Kaynak: (PM) - Pozantı Medya Editör: Onur Can Bulat
 
Etiketler: SUFFE, DERNEĞİNDEN, İSRAİL'E, TEPKİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
2
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
3
Göztepe
0
0
0
0
0
0
4
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
5
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
8
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
9
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
10
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
11
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
12
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
13
Altay
0
0
0
0
0
0
14
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
15
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
18
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
19
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
20
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı